UEFA CLUBS 20-21
2021 Champions.League - 
Final - Ataturk, Istanbul, May 29, 2000
s-final -  Apr 27-28, May 4-5,      
q-final -  Mar 9,10,16,17                  draw Mar 19
16 - Feb 16,17,23,24, Mar 9,10.16,17  draw Dec 14  
grps- Oct 20,21,27,28, Nov 3,4,24,25, Dec 1,2,8,9  
R.Madrid, Barcelona, At.Madrid, Sevilla, Liverpool, 
Man.City, Man.U, Chelsea, Juventus, Inter.Milan, Atalanta, Lazio, B.Munich, Dortmund, Leipzig, `Gladbach, PSG, Marseille, Zenit, Lok.Moscow, Porto, Brugge, Shakhtar, Basaksehir, 
                     CL ch* ELch*,  + 6 wins  draw Oct 1
p-offs - Sep 22,23,29,30 (two-leg)   - 4 ties
Ajax, Salzburg + 6 win                        draw Sep 1
nc-4 - - 2 ties                                   
nc-3 -  Sep 15,16 (one leg) - 4 ties    draw Aug 31
Rennes, Krasnodar, Gent, D.Kyiv, Benfica + 3 win
qr.3 - Sep 15,16 (one leg)  - 6 ties
Slavia Praha, Olympiakos, + 10 win

nc-2 - Aug 25,26 (one leg)  - 3 ties   draw Aug 10
Alkmaar - Vik.Plzen
Lok.Zagreb - Rapid Wien
PAOK - Besiktas

qr.2 - Aug 25,26 (one leg) 3 + 17 win  - 10 ties
Buducnost/Ludogorets - Midtjylland
Celje/Dundalk - Molde/KuPS
Celtic/KR.Reykjavik - Ferencvarosi/Djurgardens
D.Brest/Astana - Connahs.Quay/Sarajevo
Flora/Suduva - Mac.tel-Aviv/Riga.FC
Floriana/CFRCluj  - D.Zagreb
Legia/Drita/Linfield - Ararat/Omonia  
Qarabag/Sileks - Sheriff/Fola Esch
D.Tbilisi/Tirane.KF - Red Star/Europa
Young Boys Klaksvik/Slovan.Bratislava

qr.1 - Aug 19 (one leg) - 17 ties 
Floriana - CFRCluj
Ferencvarosi - Djurgardens
Connahs.Quay - Sarajevo
Buducnost - Ludogorets
Klaksvik - Slovan.Bratislava
M.tel-Aviv - Riga.FC
Celje  - Dundalk
D.Tbilisi - Tirane.KF
Flora - Suduva
Ararat - Omonia  

qr.1 - Aug 18  (one leg) 
Red Star - Europa
Celtic - KR.Reykjavik
Sheriff - Fola Esch
D.Brest - Astana 
Legia - Drita/Linfield
Qarabag - Sileks
Molde - KuPS

prelim - Aug 11 (one leg) 
final -  Drita - Linfield        in Nyon





2021 Womens.CL - 
Final - Ullevi, Goteborg, May 16, 2000
s-final -  Apr 24-25, May 1-2,      
q-final -  Mar 23,24,31, Apr 1      
last.16 -  Mar 3,4,10,11       
last.32 -  Nov 11,12,18,19
qual.rd -  Oct 7,10,13 (groups) Glasgow City         
draw Sep 1-4 (tbc)   




2021 Youth.League - 
Final - Nyontbc
s-final - Nyontbc
q-final -  tbc
rd-16 -  tbc
groups -  tbc  
dom.p-offs -  tbc
dom.rd.2 -  tbc
dom.rd.1 -   Rangers     
2021 Europa.League -  
Final - Gdansk, Poland, May 26, 2000
s-final -  Apr 29, May 6,      
q-final -  Apr 8,15                           draw Mar 19
last-16 - Mar 11,18                         draw Dec 14
last-32 - Feb 18,25 (two leg from here)      
grps-  Oct 22, 29 Nov 5,26, Dec 3,10  draw Oct 2 
Villarreal, Sociedad, Arsenal, Leicester, Napoli, Roma, Leverkusen, Hoffenheim, Nice, Lille, CSKA Moscow, Braga, R.Antwerp, Zorya, Siva, Feyenoord, Wolfsberger
              + 13 win + 18 CL  .. total 48 clubs 
chq4 ...10 winners chq3 + 6 losers CLqr3 ... 8 ties
p-offs - Oct 1 (one leg)   - 13 ties  draw Sep 18
chq3 ...10 losers CLqr2 + 10chq2 winners ... 10 ties
qr.3 - Sep 24 (one leg) - 26 ties    draw Sep 1
Rostov, Sporting, Charleroi, D.Chernihiv, Alanya, PSV, Linzer ASK, Sparta Praha, AEK,Rijeka, SonderjyskE, St.Gallen,  + 37 win, + 3 NC-2 loser ..
chq2 ...17 losers CLqr1 + 3CLpr ... 10 ties
Tre.Fiori, Inter.Escaldes,
qr.2 - Sep 17 (one leg)  - 37 ties   draw Aug 31
Granada, Spurs, Milan.AC, Wolfsburg, Reims, Rio Ave, D.Moscow, KolosStandard, Galatasaray, Willem II, Hartberg, Jablonec, S.Liberec, Aris, OFI, Osijek, Hajduk, Kobenhavn, Basle, Anorthosis, Vojvodina, Rangers, BATE, Goteborg, V.Stavanger, Kaysar, + 47 win

qr.1 - Aug 27 (one leg)  - 47 ties  draw Aug 10
Maribor - Coleraine/La Fiorita
Riteriai  - Derry
Zrinjski - Differdange
Rosenborg - Breidablik
Hammarby - Puskas
Ventspils - Din.Tiraspol
Aarhus - Honka
TNS - Zilina
Neftchi - Shkupi
Kalju - Mura
Apollon - Saburtalo
Partizan - Riga.FS
FCSB - Shirak
Olympija - Vikingur
Zalgiris - Paide
Valletta - Bala Town
Aberdeen - Runavik/Barry
Malmo - Cracovia
Shaktyor - Sfintul
Shamrock - Ilves
Vaduz - Hibernian
Kesla - Laci
Bodo-Glimt - Kauno
Mac Haifa - Zeljeznicar
Lech - Valmeira
Progres - Engordany/Zeta
St.Josephs/B36 - Levadia
Honved - Inter
Lincoln/Prishtina - Petange
Motherwell - Glentoran/HB
Kukesi - Slavia
D.Minsk - Piast
Hafnar - Dunajska
Servette - Ruzomberok
Hapoel.BS - Din.Batumi
Fehervar - Bohemians
Alashkert - Renova
Ordabasy - Botosani
CSKA Sofia - Sirens
Petrocub - Backa
Teuta - B.Jerusalem
Sumquayt - Shkendija
Borac - Sutjeska
Kairat - Noah
S.Coloma/Iskra - Lok.Plovdiv
Lok.Tbilisi - Uni.Craiova
Tre.Penne/Gjiliani - APOEL

prelim - Aug 20 (one leg)  - 8 ties  
Coleraine - La Fiorita
Glentoran - HB.Torshavn
FC.Sta.Coloma - Danilovgrad
NSI - Barry.Town
St.Josephs - B36
Tre Penne - Gjilani

prelim - Aug 18 (one leg) 
Endorgany - Zeta
Lincoln.RI - Prishtina

Make a free website with Yola