Junior Cup - 19-20 ...

Scottish.Junior.Cup
round 2 - Sat Sep 28  (64 ties)
North - 16 ties
Abdn.Univ - Dalry
Buckie.Rov - Stoneyburn
Burghead - Lochgelly.A
Cruden.Bay - St.Ternan
Deveronside - Benburb
Dufftown - E.Kilbride
Dyce - Sunnybank
East.End - Port.Glasgow
Ellon.Un - Bo`ness.Un
Forres.Th - Pollok
H.Russell.Un - Lochee.Un
Longside - Whitehills
Maud - Kirrie.Th
New.Elgin - St.Anthony`s
Spey.Valley - Lesmahagow
Stonehaven - Glentanar

East - 16 ties
Arbroath.V - Islavale
Blairgowrie - Stoney`vale
Downfield - Greenock
East.Craigie - N.St.Ninian
Fauldhouse - Carnoustie
Forfar.Albn - Bathgate
Kennoway - Larkhall.Th
Kirkcaldy&D - Saltcoats.V
Linlithgow - Fraserburgh
Livingston.Un - Shotts.BA
Lochore.W - Brechin.Vic
North.End - Whitburn
Sauchie - Hermes
Scone.Thistle - Lochee.Harp
Syngenta - Shettleston
Thornton.H - Rosyth

West - 32 ties
Annbank - Whitletts
Ardeer.Th - R.Glencairn
Arthurlie - Beith
Ashfield - Colony.Park at Inverurie
Bellshill.A - Auchinleck at Auchinleck
Blantyre.Vic - Muirkirk
Cambuslang - Harthill
Carluke - Clydebank
Craigmark - Kilsyth Rangers
Cumbernauld - Hurlford
Cumnock - Rossvale
Gartcairn - Lanark.Un
Girvan - Tayport
G.Perthshire - Broughty.A
Glenafton - West.Calder
Irv.Meadow.X1 - Buchanhaven
Irvine.Vics - Kello.Rovs
Johnstone.B - Armadale.Th
Kilbirnie - VoLeven
Kilwinning - Br.of.Don
K.Rob.Roy - Pumpherston (Oct 5)
Largs.Th - Luncarty
Lugar.BT - Newmachar
Maryhill - Forfar.WE
Neilston - Forth.W
Petershill - Newmains.Un
St.Rochs - Renfrew
Thorniewood - Banks.o`Dee
Troon - M.Roselea
V.o.Clyde - Darvel
Winton.Rov - R.Albert
Wishaw - Culter

round 3 - Sat Oct 26 (32 ties)
round 4 - Sat Nov 23 (16 ties)
round 5 - Sat Jan 25  (8 ties)
round 6 - Sat Feb 22 (4 ties)
semi-finals - tbc (Sat Mar 28 - Apr 4)
final - tbc (Sat May 31)


North-Tayside.Cup - rd.1 -  Sep 21
North Section -
H.Russell.Un 3-0 Islavale 
Banks.o`Dee - Maud
Buchanhaven - Whitehills
Burghead - Glentanar
Colony.Park - Longside
Cruden.Bay - Forres.Th
Dufftown - Sunnybank
Ellon.Un - Dyce
Fraserburgh - Bridge.of.Don
Hermes - Aberdeen.Univ
M.Roselea - Culter
New.Elgin - Buckie.Rovs
Stonehaven - Deveronside
Stoney`vale - Newmachar
Tayside Section -
Brechin.Vics 0-6 Arbroath.V 
North End 2-0 Broughty.Ath
rd.2 - 
North Section -
B.St.Ternan - H.Russell
Colony/Longside - BoDee/Maud
CrudenB/Forres - St`haven/Dev`side
East.End - Burghead/Glentanar
Ellon/Dyce - Dufftown/Sunnybank
Hermes/Abdn.U - Fras`bgh/Br.of.Don
M.Roselea/Culter - Stoney`vale/Newmachr
N.Elgin/Buckie.R - Buch`haven/Whitehills
Tayside Section -
Downfield 3-0 C.Angus
E.Craigie 3-0 Forfar.Alb
Kirrie.Th 0-1 Carnoustie
Tayport 1-2 Forfar.WE
Blairgowrie - Arbroath
Violet - Lochee.Un
Harp - Luncarty
Scone.Th - North.End

round 3 - tbc (8 ties)
round 4 - tbc (4 ties)
s-finals  - tbc
Final      - tbc
West.J-Cup - rd 1Nov 9
Arthurlie - Irvine.Vics
A.Winton.R - Lesmahagow
Auchinleck - Forth.W
Bellshill .A - K.Rob.Roy
Benburb - Whitletts.Vic
Blantyre.V - Petershill
Cambuslang - Ardeer
Carluke.R - R.Albert
Clydebank - Annbank
Craigmark.B - Dalry.Th
Cumbernauld - Kilbirnie
Darvel - Beith
EK.Thistle - Renfrew
Girvan - Cumnock
G.Perthshire - Lanark
Glenafton - Larkhall.Th
Greenock - Gartcairn
Kilsyth.R - Shotts.BA
Kilwinning.R - Shettleston
Largs.Th - Lugar
Muirkirk - VoLeven
Neilston - R.Glencairn
Pollok - Ashfield
St.Anthony`s - Hurlford.Un
St.Rochs - Port.Glasgow
Saltcoats - Maybole
Thorniewood - Meadow.X1
Troon - Maryhill
VoClyde - Kello.R
Wishaw - Johnston.B
Yoker.A - Rossvale
bye - Newmains.Un

West.Champs.Cup 18-19 - s-finals
R.Glencairn - Auchinleck.T
Gartcairn - Lanark.Un

West.Sect.L-Cup - final - Sun Oct 13
Auchinleck - Lanark.Un


East.J-Cup - rd.1 -   Aug 31
Bathgate.Th 1-7 Armadale.Th
Lochgelly 2-2(3-5p) Whitburn
Rosyth 0-2 Scone.Th
Syngenta 5-6 Pumpherston
Tayport 3-0 Brechin.Vic
Sauchie - Newburgh - tba
East.J-Cup - rd.2 - 
Blairgowrie 3-1 Lochore
Bo`ness 0-0(5-4p) Forfar.Albion
Downfield 6-1 Linlithgow
North.End 1-1(3-1p) Broughty.A
Kennoway.SH 4-2 Forfar.WE
Luncarty 1-0 Carnoustie
Thornton 0-1 Livingston.Un 
Lochee.Un 2-2(8-7p) Harthill  
Armadale - Tayport
C.Angus - Kirkcaldy&D
Fauldhouse - East.Craigie
Harp - Arbroath.Vic
Kirrie.Th - Violet
Whitburn - Pumpherston
Scone - W.Calder
Sauchie/Newburgh - Stoneyburn

round 3 - tbc (8 ties)
round 4 - tbc (4 ties)
s-finals  - tbc
Final      - tbc


Fife-Lothian.Cup - rd.1 - 
Kennoway.SH 2-0 W.Calder.Un
Rosyth 4-0 Sauchie.Cfc
Bathgate.Th - Whitburn
Livingston.Un - Thornton.H
rd.2 -
Boness.Un. 3-2 Stoneyburn
Fauldhouse 6-1 Syngenta
Linlithgow.cfc 0-4 Lochore.W
Pumpherston - Newburgh
Armadale.Th - Kennoway
Kirkcaldy&D - Rosyth
Harhill - Bathgate/Whitburn
Lochgelly.A - Livingston/Thornton

round 3 - tbc (4 ties)
s-finals  - tbc 
Final      - tbc


North.Regional.Cup - rd.1 -  Sep 7
Spey.Valley 0-3 Stonehaven
Cruden.Bay 1-3 Stoney`vale 
M.Roselea 2-2(3-4p) St.Ternan
Aberdeen.Univ 4-3 Glentanar
Banks.o`Dee 4-0 Maud
Buchanhaven 0-3 Burghead
Colony.Park 4-5 Buckie.Rovs
Deveronside 1-3 Culter
Dufftown 3-1 Ellon.Un
East.End 3-0 Bridge.of.Don
Fraserburgh 3-0 Longside
H.Russell.Un 1-1(4-2p) Forres.Th
Hermes 8-0 Sunnybank
Islavale 1-0 Newmachar
New.Elgin 0-4 Dyce
Whitehills 0-6 St.Ninian

round 2 - tbc (8 ties)
round 3 - tbc (4 ties)
s-finals  - tbc
Final      - tbc


North.Grill.Cup - q-finals - Sep 14
B.St.Ternan 1-2 Ellon.Un
Fraserbrgh 0-3 Banks.o`Dee
Hermes 2-0 Forres.Thistle
Stoney`vale 1-0 Dufftown
s-finals - Oct 12
Stoney`vale - Hermes
Ellon,Un - Banks,o`Dee
Final - Nov 10

Make a free website with Yola